Информация о событии Название события Живий Вертеп у Паулінів в Броварах Описание события 16 січня

Ікона ПДМ Неустанної Допомоги

Глибинний смисл ікони Матері Божої Неустанної Помочі


Це зображення може здаватися чужим для очей західної людини. Воно не представляє нам звичного образу Марії, делікатної панни з опущеним додолу зором. ЇЇ впевнений та серйозний погляд і дещо загострені риси обличчя привертають нашу увагу. Застають нас зненацька неточні пропорції фігур. За зростом Ісус є немовлям, але має риси обличчя дитини трохи старшого віку.

Цей образ написаний у традиції Візантійського обряду Східної Церкви. Образ створений у такому стилі, який не має на меті подати вишуканий сценарій чи особу, увага зосереджена на духовній красі. Образ цей не є реалістичним зображенням тільки тому, що митець прагне виразити щось більш достойне, ніж будь-що інше на світі. Він має форму дверей. Приємно дивитися на гарні двері, але хто ж хотів би тільки стояти і дивитися. Ми бажаємо відкрити їх і ввійти. Двері можуть бути привабливі або не надто привабливі, але вони залишаються все ж лише дверима, крізь які ми повинні увійти до нового світу.

Митець, керуючись тим, що ніхто з людей не знає як виглядає Марія і Ісус, і що неможливо збагнути Їхню святість лише за допомогою слів чи образів – виразив красу Богоматері та Її Сина й смисл, який Вони несуть, за допомогою символів.

Що бачиш, коли дивишся на цей образ?

Найперше бачиш Марію, адже вона домінує на зображенні Вона дивиться просто на тебе, не на Ісуса, не в небо, не на ангелів над головою. Дивиться на тебе, ніби хоче сказати тобі щось дуже важливе. Її очі здаються поважними та сумними, але привертають увагу. Марія, поважна, повна сили і гідності жінка, представлена на золотому тлі, який у середньовіччі був символом неба. Одягнена в темно-сині шати з зеленою підшивкою та в туніку червоного кольору. Синій, зелений і червоний – це кольори, що виражають царську гідність особи. Лише особи царського походження могли носити такого кольору вбрання.

Погляд Марії скерований на тебе, але на руках вона тримає Ісуса. Ікони, виконані у візантійському обряді, ніколи не зображають Марії без Ісуса, адже саме Він є центральним пунктом нашої віри. Ісус теж одягнений в царські шати. Тільки цар мав право носити туніку зеленого кольору, червоний пояс і золотий плащ, котрий ми бачимо на іконі.

Дивлячись на образ, усвідомлюємо, що Божа Мати може допомогти нам з неба.

Восьмикутна зірка була додана до ікони, правдоподібно, митцем пізнішого часу з метою представлення Марії як зорі, яка провадить до Ісуса. Для зміцнення цього символу ліворуч від зірки вміщено оздоблений хрест

Літери над головою Богоматері грецькою мовою означають слова: «Матір Божа».


Ініціали грецькою мовою біля Дитятка-Ісус та німб, прикрашений хрестом, вказують, що це – «Ісус Христос».

Ісус не дивиться на нас, на Марію чи на Ангелів. Навіть тоді, коли Він притуляється до своєї Матері, погляд Його звернений в напрямку чогось, чого ми не бачимо, чогось, що спровокувало Його втекти до матері. Внаслідок цього, у Нього навіть злітає взуття з однієї ноги, а Він сам припадає до Матері, шукаючи в неї безпеки та любові.

Що ж могло так налякати Дитя – Сина Божого?

Відповідь на наше запитання дають нам постаті, яких ми бачимо по обидва боки Ісуса і Марії. Грецькі літери вказують на те, що ними є архангели Гавриїл і Михаїл. Вони, замість того, щоб нести арфи і флейти слави, несуть знаряддя Христової смерті. Ліворуч Михаїл тримає посудину, наповнену жовчю, яку воїни подали Ісусові на хресті, спис, що ним пробито Його серце і тростину з губкою.

Праворуч Гавриїл несе хрест і чотири цвяхи.

Ісус побачив, яка доля чекає Його. Це терпіння і смерть. Хоча Він є Богом, але не перестає бути також і людиною, тому лякається жахливого майбутнього. Ісус втікає до своєї Матері, у ній знаходить підтримку у страшній хвилі, і це повторить ще не раз впродовж усього свого життя, а також і в часі смерті. Марія не може забрати з Нього тягар, але може дати любов і потіху.


Отож чому Марія так уважно дивиться на нас, замість того щоб дивитися на свою Дитину, яка потребує допомоги. ЇЇ погляд запрошує нас до того, щоб ми відкрили для себе цей образ та біль, у ньому присутній. ЇЇ погляд говорить нам, що ми повинні так само втікати під її захист, як це зробив Ісус.

ЇЇ руки не переплітаються із затисненими від страху рученятами ЇЇ Сина, а залишаються відкритими, тим самим запрошують нас теж покласти свої руки на її долоні. Також бачимо, що руки Ісуса є в руках Марії – а це означає, що Ісус всі ласки зсилає на людей через свою Матір.

Марія знає, що в нашому житті теж є багато небезпечних та сповнених страху моментів і, що ми потребуємо когось, в кого можемо знайти розраду в терпінні і тоді, коли нами опановує страх. Вона дарує нам ту саму любов і потіху, яку дарує Ісусові. Вона радить не зволікати, а бігти до неї негайно, так як це робить Ісус. Бігти маємо так швидко, щоб ми навіть не думали про наш зовнішній вигляд, коли біжимо. Важливо якнайшвидше добігти до Неї.

Отож, чому зволікаєш?!

МОЛИТВИ ДО МАТЕРІ БОЖОЇ НЕУСТАННОЇ ПОМОЧІ

         


Акафіст до Матері Божої Неустанної Помочі


Кондак 1


Вибрана Владичице і джерело Божої ласки! Ось ми, зібравшись, припадаємо з вірою до Твого преславного образу, де Ти повсякчасно уділяєш Свої благодаті. Бережи ж неустанним Твоїм покровом діток Твоїх, що віддали в Твої руки все своє життя та співають Тобі:
Радуйся, Благодатная, все уповання наше!

Ікос 1


Множества ангелів стоять при славному Твоєму престолі, о Благодатна, та співають невпинно: Радуйся, бо не знають, як їм Тебе звеличати достойно, ані як надивуватись Твоїй красоті, ані налюбуватися Твоїм пречистим видом. А ми, зібравшись у стіп Твоєї ікони, підносимо наші очі з вірою у предвічний терем, промовляючи з ними:
Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою.
Радуйся, джерело небесних скарбів.
Радуйся, зоре, що осяваєш усю землю від краю до краю.
Радуйся, невичерпна безодне милосердя.
Радуйся, всіх вибраних Царице й Мати.
Радуйся, медоточна земле, що кормиш многих.
Радуйся, предсказане древо, що огортаєш тінню нас усіх.
Радуйся, плідна оливко, запашна, мов Ливан.
Радуйтеся, руки, завжди піднесені, немов Мойсея, щоби за нас молитись.
Радуйся, бо молитвою Твоєю можеш усе.
Радуйся, надіє всіх родів.
Радуйся, причино нашої радості.
Радуйся, Благодатная, все уповання наше.

Кондак 2


Знав колись про Твою ікону якийсь купець на Кріті, про ту цінну перлину - бо була красна та славилась чудами - насмілився викрасти її з храму та, скривши в своєму судні, плавав безпечно. А ми, як маємо Тебе, Пренепорочна, у своєму серці, мов дорогоцінний скарб, перепливаємо глибінь життя до вічного города, співаючи: Алилуя.

Ікос 2


Бачимо ту непізнану Мудрість Господнього Провидіння: бажаючи заховати від поган пречистий Твій образ, Пренепорочна Діво, Бог переніс його грабіжницькими руками до Риму, щоби його піднести і прославити серед усіх народів і вилити через нього багатство ласк та милосердя заради молитов Твоїх, Богородице. Бо, доторкаючись цього кивоту, знаходимо не смерть, а життя. Ти ж єси, Богородице, правдивим одуховненим кивотом, що не закон, квітучий жезл, чи золоту посудину, а хліб життя, нев'янучий цвіт і Законодавця носиш на Своїх руках. Моли ж Його за тих, що співають Тобі:
Радуйся, найсвятіший кивоте Нового Завіту посеред двох Херувимів.
Радуйся, кріпка зброє, що перемагаєш полки.
Радуйся, проводарко через пустиню.
Радуйся, Єсеєве дерево, що видаєш цвіт Божественний.
Радуйся, літоросле, якої насіння зростає на камені байдужості.
Радуйся, бо на Тобі спочив Дух ради та сили.
Радуйся, скрижале Божого милосердя.
Радуйся, манно, солодша від меду.
Радуйся, семираменний світильнику, що освічуєш усіх.
Радуйся, образе, сотворений на взір несотвореного від Отцівського Сяєва.
Радуйся, животворний променю безконечного життя.
Радуйся, Царський посвячений престоле нерушимий.
Радуйся, Благодатная, все уповання наше.

Кондак З


Сила Вишнього, вийшовши від Тебе, Богоприємице, з'явилась на кожному місці, де почитається Твоя дорогоцінна ікона. Кожний, хто тільки прилине до Тебе: недужий - знаходить здоров'я, терплячий - потіху, той, що в пітьмі - прозріння душі та тіла, бо Ти зранюєш усіх Своєю благістю, щоб пригорнути до Свого Материнського Серця та скерувати до невечірнього світла тих, які співають: Алилуя.

Ікос З


Маючи, як дорогоцінну перлину, Твою ікону, о Божа Мати, що прийшла зі Сходу, поклоняємось Тобі, немов ясній зірниці та вістунці Божого дня, бо де тільки Ти з'явилась, там приблизилось спасіння. Тому кличемо до Тебе:
Радуйся, небережена райська брамо.
Радуйся, незамкиена скарбнице, з якої кожен може користати.
Радуйся, джерело живої води, що витікаєш завжди.
Радуйся, хермонська росо, що спадаєш на Сіонські гори.
Радуйся, солодкий иапоє для спраглої душі.
Радуйся, бо Ти вилила зі Своєї крові, мов з чаші, вино радості.
Радуйся, що голодним подала хліб сили в насолоду для всіх народів.
Радуйся, могутня стіно всесвітнього Божого города.
Радуйся, Господній доме, здвигнений на верхів'ях гори.
Радуйся, тучна горо, де Бог замешкав навіки.
Радуйся, престоле ІІаря-Хрнста.
Радуйся, тереме нев'янучої слави.
Радуйся, Благодатная, все уповання наше.

Кондак 4


Буря докорів в'ялила душу неправедного крітійця, коли він лежав на смертній постелі. І не зміг знайти потіхи, аж, покаявшись, доручив своєму другові віддати ікону до храму. Опісля схоронився під покров Твій та за Твоєю поміччю перейшов останню глибінь життя до тихої вічної пристані, співаючи: Алилу я.

Ікос 4


Римляни, почувши про великі чуда, якими Ти скрутила святокрадські нерозкаяні серця, вийшли з владиками, священиками та численними свічками й понесли Твою ікону в храм, співаючи:
Радуйся, Маріє, предобра Владичице.
Радуйся, Пресвята і Премилосердна Богородице.
Радуйся, Діво понад усі діви.
Радуйся, Мати Божої благодаті.
Радуйся, городе замкнений.
Радуйся, джерело запечатане.
Радуйся, кринице живої води, що витікаєш із Сіону.
Радуйся, дочко сіонська, мов Єрусалим красна.
Радуйся, запашна леліє, що своїм ароматом проймаєш усе.
Радуйся, вся вибрана і прикрашена.
Радуйся "Святая Святих", повна божественної слави.
Радуйся, бо Ти хвала і чар усіх поколінь.
Радуйся, Благодатная, все уповання наше.

Кондак 5


Боготочную Кров Твого Сина й знаряддя, що мало прошити душу, жовч і хрест, надію всіх народів побачивши в дивному видінні в руках ангелів, смертним жахом пройнялась Твоя душа, а обнявши, нещасна, Дитятко, ридала єси гірко: Як принесу я Тебе в жертву, Сину мій чарівно-красний, кращий від усіх людських синів? 34 Як перенесу Твої страждання, світечку мій солодкий? Як загою рани від ран Твоїх у душі моїй? Але заради спасіння світу вчини за Твоїм словом рабі Твоїй, що промовляє: Алилуя.

Ікос 5


Бачили всі країни землі співстраждання Твоє, о Многостраждальна Мати, зображене на цій іконі. Гляділи та дивувались, як Ти віддала як викуп Неоціненного, щоб викупити дітей своїх із вражої неволі. Якими славними піснями виспівуватиму про Твою любов? Як похвалю велич Твою у Твоєму стражданні? Яких духовних квітів доберу, щоб сипати на Твої тернові стежини? Радше як дитина промовлю до Тебе ці прості слова:
Радуйся, Царице й Мати.
Радуйся, непорочна Ягнице.
Радуйся, Материнське Серце, невичерпне джерело.
Радуйся, любове незнищима і невимовна.
Радуйся, скарбе мого серця.
Радуйся, солодосте моєї душі.
Радуйся, зродившая нас під хрестом в тяжких терпіннях.
Радуйся, бо Ти зреклась усього заради своїх дітей.
Радуйся, що прийняла на Себе хрест благовіщеннням ангела.
Радуйся, бо Ти перша пила гірку Христову чашу усе своє життя.
Радуйся, Рахиле, що плачеш над Своїми дітьми, побитими духовним ворогом.
Радуйся, вогню любові, якого не погасили великі води страждання.
Радуйся, Благодатная, все уповання наше.

Кондак 6


Проповідників-богоносців з іменем відкуплення вибрала єси для збереження Твоєї ікони, Пресвята Богомати, немов нове плем'я Арона. Вони, ідучи слідом свого начальника чину, голоситимуть по всіх кінцях вселенної про велич Твою, навчаючи всіх славити Тебе як єдину всемірну Посередницю ласк, і через Тебе величати Бога, співаючи: Алилуя.

Ікос 6


Засіяла ген далеко на схід і на захід, на північ і на південь Твоя чудотворна ікона, Преблагословенна Царице, із прикрашеної вершини Есквілину, від нового Єрусалима, всюди почитана, щоб зібрати в одно розсіяних по світі дітей Твоїх, роз'єднаних братів, мов яснії зорі, у Царство Христове, близько Твого Материнського Серця, о Благая, щоб співали:
Радуйся, Сходе потраченого Сходу.
Радуйся, Провіднице блукаючих в темряві.
Радуйся, Визволителько в'язнів пітьми.
Радуйся, Невісто, сторожко Христової винниці.
Радуйся, найкраща між жінками, що ходиш за отарами Жениха Свого.
Радуйся, дочко Давида, увінчана на його престолі царському.
Радуйся, Царице праворуч Сина Свого і Господа.
Радуйся, Владичице, в ризи позолочені одягнена та прикрашена божественними красотами.
Радуйся, бо Твої сини князями по всій землі.
Радуйся, прославлювана з роду в рід.
Радуйся, дерево життя, завжди плідне, Святим напоєне Духом.
Радуйся, рожева зоре, вістунко ясного сонця.
Радуйся, Благодатная, все уповання наше.

Кондак 7


Бажаючи спасти світ увесь Своїм терпінням, Той, що став Посередником для всіх, вибрав Собі Тебе як Співстраждальницю та Заступницю нашого спасіння. Тому-то в часі Свого хресного страждання віддав, як на цій іконі, все у Твої руки та назвав Тебе Всемірною Матір'ю всіх, що вірують в Нього та співають: Алилуя.

Ікос 7


Новий город, Церкву Свою, насадила Собі Божа Мудрість, створивши в ньому джерело живої води, із якого вийшовши Ти, Благодатний Струмене, одна напуваєш усю землю так, що поза Тобою немає роси життєиосної, а через Тебе виростають буйно виногради, зацвітають квіти побожності та лілеї дівицтва, і мирра мучеників, що, діткнені теплом Святого Духа, співають Тобі:
Радуйся, ясна ріко життєносна посеред раю.
Радуйся, бо пустиню серця на пишний сад заміняєш.
Радуйся, дівича ниво, що зародила квіти невинності.
Радуйся, лозо виноградника Христового, що видала мучеників грона.
Радуйся, водо силоамська, що зцілюєш незрячих серцем.
Радуйся, що очищуєш наші жертви, осквернені пристрастями.
Радуйся, овеча купеле, обмий і мене, як ягня, призначене на жертву.
Радуйся, голубко, вістунко нової землі.
Радуйся, веселко па пам'ятку Вічного Завіту.
Радуйся, Руте, що збираєш покинене колосся.
Радуйся, дерево, якого листя лікує народи.
Радуйтеся, ворота нового Єрусалима, відчинені день і ніч.
Радуйся, Благодатная, все уповання наше.

Кондак 8


Дивне й незбагненне таїнство, Господи Боже наш, як Ти, будучи Богом, чиниш у всьому волю Свого створіння -­ Преблагословенної Твоєї Матері. Ти відкрив Їй усі Свої дороги, аби Вона просила лише того, що згідне з волею Твоєю, та вела всіх Твоїми стежками і роздавала дари згідно з Провидінням Твоїм, що хоче спасти всіх, які взивають: Алилуя.

Ікос 8


Для Тебе все можливе, о Преблагословенна Діво Маріє, чи на небі, чи на землі, навернення грішників чи уздоровлення недужих. Бо як, будучи слугинею і створінням, упокорилася єси більше усіх, так молитвами Твоїми знеслась Ти вище всякої сили та власті. Ти зранила серце Твого Жениха, жено-невісто, котрий ніколи відмовити не може Твому проханню. Тому-то, як очі слуг глядять невпинно у руки господарів своїх, так очі наші звернені до Тебе, Владичице, поки щедро не обдаруєш нас, що співаємо Тобі:
Радуйся, невсипуща молитовпице.
Радуйся, кадильний вівтарю невгасаючий.
Радуйся, блискучий вінче Церкви Христової.
Радуйся, чаше небесної радості.
Радуйся, горо, що з неї Бог промовив Своєю силою.
Радуйся, трапезо божественних' солодощів.
Радуйся, огороднице квітників Святого Духа.
Радуйся, що одним словом Твоїх уст утвердилося на землі небо.
Радуйся, бо словом Твоїх мольб повстає нове створіння.
Радуйся, бездонне милосердя, що затоплюєш гріховну пропасть.
Радуйся, Ти, що підняла окаянних на серафимські престоли.
Радуйся, Ти, що весь світ обоготворила благістю Своєю.
Радуйся, Благодатная, все уповання наше.

Кондак 9


Тебе, яку очікували всі народи, благословенну між женами, від віків обіцяну та заповіджену, Пречисту Матір і єдину Пренепорочну, початок і джерело всіх чудес, маючи Тебе, всепітая, радується Тобою все створіння, співаючи: Алилуя.

Ікос 9


Вимовні проповідники не зуміють величати Тебе гідно за всі ті чуда, якими наділяєш Твоїх слуг, що прибігають до Твоєї славної ікони. Знають усі - вбогі, терплячі, опущені, що навіть коли мати забуде про своїх дітей, то Ти, Вселаскава, не забудеш про вбогих Твоїх до останку, тому кличуть до Тебе:
Радуйся, сиріт улюблена Мати.
Радуйся, безпритульних тихе прибіжите.
Радуйся, ясне світло прозріння сліпих.
Радуйся, єлею, зцілюючий сердечні рани.
Радуйся, надіє безнадійних грішників.
Радуйся, що добротою Своєю усуваєш всі журби.
Радуйся, Добротворця Мати, що збагачуєш нас усякими дарами.
Радуйтеся, руки, завжди цілющі та благословляючі.
Радуйся, Царице, що не силою царюєш, а благістю Своєю.
Радуйся, вітре із Божого раю, що осушуєш сльози.
Радуйся, що всіх наповняєш небесною радістю.
Радуйся, пишна трояндо, що на дикому кущі з'явилася.
Радуйся, Благодатная, все уповання наше.

Кондак 10


Дивну скалу спасіння, як колись Ізраїлеві, дав Ти нам, Предобрий Владико, слугам Твоїм, що погибаем на пустині життя, - ікону Твоєї Матері. .Коли приходимо до неї з упованням, черпаємо чудотворний напій Твого пребагатого милосердя, співаючи: Алилуя.

Ікос 10


Непорушну стіну й правдиву нездобуту вежу Давида знайдуть у Тобі, предобра Мати, всі ті, яких Бог учинив достойними великих змагань з князем темряви. Зодягнувшись у єдиний панцир Твоєї опіки, відважно ставитимуть чоло Твоїм ворогам, співаючи пісню перемоги:
Радуйся, Жінко могутня, як полки готові до бою.
Радуйся, Невісто, що стерла голову змія.
Радуйся, Христового війська непереможна відваго.
Радуйся, двосічний мече уст благовісників.
Радуйся, ключе, що бережеш храм священичої праведності.
Радуйся, помічнице й керманичко пастирів.
Радуйся, сило тих, що за віру Христову страждають.
Радуйся, безпечний захисте перед лютими спокусами.
Радуйся, непорушний якоре киданих бурею.
Радуйся, що закріплюєш царства та держави.
Радуйся, вибрана Воєводо, визволи людей Твоїх із чужинецького насильства.
Радуйся, всіх безпомічних охороно єдина.
Радуйся, Благодатная, все уповання наше.

Кондак 11


Солодку пісню, що заспівав Тобі колись безплотний служитель Твій, о Благодатна, як благовістив Тобі прихід Еммануїла та радість світу, співатимемо Тобі з любов'ю невпинно, бо нею перемагаємо ворогів і доступаємо Твоєї міцної та неустанної помочі й небесної радості, бо завдяки Тобі з нами Бог перебуває, тож кличемо вдячно: Алилуя.

Ікос 11


Лагідне світло незаходиме моєї душі окаянної на цій мрячній долині, де кожного дня лиш труд, терпіння, темнота ума, боротьба з пристрастями, де наступи та засідки ворогів стараються погубити душу мою. Як зможу перейти гідно хоч малу стежечку моєї хресної дороги, або як зможу перемогти гординю ворогів моїх, якщо Своїми мольбами та неустанною Своєю поміччю не закріпиш стіп моїх та не виведеш із цієї в'язниці на світло душу мою, що кличе:
Радуйся, солодке світло сліпонародженим в гріхах.
Радуйся, зоре-провіднице до Найвищого Царя.
Радуйся, облачний стовпе серед пустині.
Радуйся, росо спраглої душі.
Радуйся, тиха пристане перед бурхливими пристрастями.
Радуйся, вітре, що провадиш мій човен поміж гострі скелі.
Радуйся, Керманичко життєвої плавби на шляху, немов морському, незнаному.
Радуйся, Ти, що житейські зцілюєш рани.
Радуйся, що безнадійних опромінюєш невимовними ласками.
Радуйся, руко ведуча тих, що пустилися на морські хвилі.
Радуйся, Ти, що замикаєш пащі духовних левів.
Радуйся, що розірвала мої гріховні кайдани.
Радуйся, Благодатная, все уповання наше.

Кондак 12


Велику ласку випроси мені, о всепітая моя Царице, щоб я зберіг через усе моє життя неосквернену ризу мою, обмиту колись у Крові Агнця. Бо, віддавши моє спасіння у Твої руки, уповаю на Тебе, що захорониш від буревію мій світильник горіючим, а у страшний час передсмертної боротьби вийдеш, Мати, мені назустріч з ясною свічею озорити мою останню дорогу. А потім впровадиш мене у мешкання Господні, до Бога, що звеселяв мої юні дні. Там-то душа моя, радуючись, величатиме Тебе навіки серед тих, що святкують і співають: Алилуя.

Ікос 12


Оспівуючи і прославляючи Тебе безупинно невимовними піснями, Херувими шестикрилі, многоокі Серафими й незліченні множества Ангелів серед хорів Святих, що від віків радуються, приносять Тобі, немов барвисті вінки, молитви слуг Твоїх, що від усіх кінців світу взивають про Твою поміч. Вони споглядають на Твоє обличчя ясне, наче сонце, очікуючи тільки Твого наказу, аби полетіти на крилах вітру та рятувати й спасати всіх, що співають Тобі:
Радуйся, всього світу молитовнице.
Радуйся, сонце, що осяваєш небеса і вселенну.
Радуйся, Божественна Стражнице, що споглядаєш на великий Схід.
Радуйтеся, невмовкаючі уста пророчі.
Радуйся, Начальнице херувимських полків.
Радуйся, провіднице всіх, що на небі й на землі.
Радуйся, книго Божого Провидіння.
Радуйся, таємна скарбнице Його Премудрості.
Радуйся, безодне незглибимих судів Його від віків закритих.
Радуйся, органе Святого Духа.
Радуйся, Володарко всього створіння, упокорена та вивищена.
Радуйся, слугине Господня, що чиниш завжди волю Його.
Радуйся, Благодатная, все уповання наше.

Кондак 13


О всемірна і всехвальна Мати. Ти породила тайно в душах усіх Святих Слово. Прийми нині від дітей Своїх сердечну молитву та зберігай нас у любові до Твого Сина, всіх відданих волі Божій та Його бажанням, і заведи у терем слави нас, що співаєм Тобі: Алилуя.
   
Молитва до Матері Божої Неустанної Помочі


До Тебе, Пречиста Божа Мати, Пренепорочна Діво, Царице світу, Заступнице, Прибіжище та Надіє грішників, припадаю я, найокаяиніший з усіх. Клонюсь покірно перед Тобою, о Всехвальна моя Царице, складаю Тобі сердечну подяку за всі ласки, які Ти так щедро виливала на скверну душу мою, а найбільше за те, що визволила мене з пекельних мук, на які я, одчайдушний, не раз собі заслужив. Люблю Тебе, моя Царице, і заради цієї любові обіцяю Тобі завжди служити та вчинити все, що можу, щоб і другі Тобі служили. Ти - все уповання моє, усе спасіння моє по Бозі, о Мати милосердя, тому прийми мене, слугу Твого, під могутній Твій покров. А що Ти все можеш у Бога, моли, щоб звільнив мене від усяких спокус і небезпек, або подав повсякчасну перемогу. Випроси мені рівно ж віру бездоганну, міцну надію, любов правдиву та нелицемірну, а особливо будь при мені в останній смертній боротьбі. Так, найдорожча Владичице моя, не заради мольб моїх скверних уст, а заради тієї любові, що маєш до Бога, не опускай мене, аж поки не побачиш мене у вічних мешканнях, де буду Тебе славити в царстві Твого Сина й Бога, якому належить всяка слава, честь і поклоніння, з безначальним Його Отцем, пресвятим, благим і животворним Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва до Божого Дитятка


Господи, Отче Слово, відвічне Сонце, що осяваєш усе створіння. Ти зволив зійти та скритися у найчистішому Облаці, освітивши Його, щоб з'явитися нам світлом тихим, доступним для всіх, радісним. Віддавши поклін життєносному та завжди плідному Древу, що видало Тебе, припадаємо до Тебе, цілуючи непорочні Твої стопи, щоби напитись Твого запаху, сніжно-білий квіте Єсеїв, та щоб вчинив Ти нас причасниками Твоєї доброти, лагідності, покори і простоти серця. А будучи Князем миру, подай Твій мир усьому світові, з'єднай роз'єднані серця всіх народів Твоїх у вірі та взаємній любові й любові до Тебе. Засвіти Твоє велике світло людям, що сидять у темряві; вчини, щоб почули Твоє слово від краю до краю землі. Царюй між нами. О, щоб Твоєму царству не було меж, щоб усі дійшли до невечірнього Світла, до Тебе Отця будучого віку. Амінь.Молитва до ікони Матері Божої Неустанної Помочі:
Радуйся Царице, Мати милосердя, життя, насолода і надіє наша, радуйся. До Тебе ми кличемо, вигнані діти Єви, до Тебе зітхаємо в стогонах і плачі на цій долині сліз. Тому, Заступнице наша, милосердний погляд до нас зверни, і Ісуса, благословенний плід лона Твого, нам по цім вигнанні покажи, о щедра, о милостива, о солодка Діво Маріє!
О Діво Найсвятіша, так милосердна й жаліслива.
О Мати Неустанної Помочі християн, сповнена доброт і благодаті.
Ти – джерело ласк Ісусових.
О Мати, не забувай що Ти є всесильною, благаючою, що Ти – Матір милосердя.
О Мати Неустанної Помочі, вислухай мої благання!
Діво Непорочна Мати Божа і наша добра Матір Неустанної Помочі, молися за нас до Ісуса…
Амінь

О Мати Неустанної Помочі! Клякаю біля твоїх ніг, шукаю в Тебе опіки й всю надію на Тебе покладаю.
О Мати милосердя, змилосердися наді мною!
Чую, що всі називають Тебе захистом і надією грішників.
Будь же мені захистом, будь моєю надією. Поможи мені ради любові Ісуса Христа.
Подай руку нужденному грішникові, що Тобі поручається і віддається назавжди на Твою службу.
Благословлю Бога й подяку Йому складаю за те, що в Своїм милосердю натхнув мене великим довір'ям до Тебе: це довір'я уважаю запорукою свого вічного спасіння.
Признаю, що, як давніше я так часто грішив(ла), то це було тому, що я не шукав(ла) у Тебе захисту.
Знаю, що з Твоєю поміччю переможу, знаю, що мені поможеш, якщо Тобі це поручу, боюся тільки, щоб у небезпечних спокусах я не перестав(ла) Тебе взивати і через те сам(а) не спричинив(ла) своєї загибелі.
Прошу Тебе отже й всім серцем благаю, щоб у всіх підступах пекла я завжди шукав(ла) у Тебе захисту і кликав(ла): Маріє, ратуй мене! Мати Неустанної Помочі, не дозволь, щоб я втратив Бога.
Амінь

На свято Матері Божої Неустанної Помочі
О Пречиста Діво, в дні Твоєї слави не забувай про тривоги бідної землі!
Подивися милосердним оком на тих, хто бореться з труднощами, уста котрих безустанно п’ють з чаші гіркоти життя.
Змилуйся над тими, хто любить одне одного, а живе у розлуці.
Змилуйся над самотніми серцями.
Змилуйся над тими, кого любимо і за ким переживаємо.
Змилуйся, Свята Царице, над тими, хто плаче, молиться, терпить і дай нам усім надію і святий мир.
Амінь

О Мати неустанної Помочі, нехай усі хвилини мого життя будуть безперервним покликом мого серця, яке прибігає до Твоєї опіки і любові.
Тоді в небі заслужу собі ласку тішитися Твоєю славою, о Маріє, Дочко Отця, мати Сина, Вибранце Духа Святого, а мені – Мати моя!
Амінь

Про спасіння
Мати Неустанної Помочі, згадай про кров Божого Сина Твого, котру Він пролив задля спасіння душ, згадай задля болів, котрі Твоє Материнське Серце витерпіло, і змилосердися над нещасними грішниками, які живуть без Бога і не користають із спасенних заслуг Господа Ісуса та дарів, що Тобою біли вислужені.
О Маріє, виблагай милосердну ласку навернення для багатьох грішників, а особливо тим, хто проживає у нашій парафії.
Жертвую за них Божій справедливості Кров Сина Твого одночасно із заслугами Твоїх мук. Укріпи мене у моєму намірі через Твою сильну опіку.
Мати Неустанної Помочі, заступайся за нещасних грішників і випроси їм у Бога ласку навернення.
Амінь

У хворобі
Мати Божа Неустанної Помочі, багато терплю і вже надто довго.
Одночасно з тілом слабне також сила Духа мого, вже і молитися не можу. Ніщо не приносить мені полегшення. Навіть розмова з родичами і друзями дратує мене. Поволі в моєму серці зникає відвага і надія, а їхнє місце займають біль і смуток.
На Тебе, о Маріє, покладаю всю свою надію. Ти не забудеш за терплячих дітей Твоїх. Допоможи мені, Мати Божа Неустанної Помочі, дай сили, аби з руки Ісуса терпеливо прийняв(ла) кожну муку, а оскільки це все є згідне з Його волею, поверни мені здоров’я, щоб радісно міг(могла) Тебе вихваляти у життя і після смерті.
Амінь

За хворого
Мати Неустанної Помочі, Твій Божий син, якого тримаєш на руках, вислухає кожне Твоє прохання.
Ласкаво доручи Йому хворого(у) (назвати ім’я), за якого(у) сьогодні покірно молюся до Тебе.
Промов тільки слово – і хворий(а) одужає. Не відмовляй йому(їй) в цій ласці, коли він(вона) так надіється на твою доброту.
Проси Сина, щоб зберіг нам життя.
Залишайся для хворого добрим і милосердним лікарем, бо у Твоїй помочі віднайде втрачені сили.
Коли б Бог, що керує світом, постановив по-іншому, прийди на допомогу хворому(їй) і наділи його(її) силою, щоб прийняв(ла) чашу гіркоти і віддав(ла) себе спокійно волі Всемогутнього Бога.
Дай йому(їй) ласку терпеливості, розрадь нас. Ти – найкраща Мати і прагнеш рятувати нас.
Вислухай ласкаво наші прохання і прийди до нас зі своєю неустанною поміччю.
Амінь

За родинний дім
Вітаємо Тебе, Свята Маріє, Мати неустанної Помочі, вибрану нами Діву і Царицю нашого дому.
Через Твою турботливу материнську любов, благаємо Тебе: оберігай його мешканців від небезпек, пожеж, крадіжок, нещасних випадків, а понад усе – від несподіваної смерті, особливо коли вони перебувають у неприязні з Богом.
Мати Неустанної Опіки, випроси у твого Сина нашій родині взаємне порозуміння. Готовність допомогти, здатність на перепрошення з щирістю, терпеливістю і любов’ю в нашому житті.
Зроби, щоб у нашій родині було єдине серце і єдиний дух. Будь завжди турботливою Опікункою нашої родини.
Амінь

О Мати Божа!
Вчини так, щоб:
Кроки наші були спільними;
наші руки спільно громадили;
наші серця спільно билися;
наші почуття спільно відчували;
думки нашого Духа єдність будували;
наші вуха спільно вміли вслухатися в тишу;
наші очі спільно вдивлялися в себе і взаємно єднали нас;
наші уста спільно благали Отця Небесного про Милосердя.

О Мати Неустанної Помочі, з найбільшим довір’ям приходжу сьогодні до Твого Святого образу і прошу Твоєї допомоги.
Не надіюся на свої заслуги, а ні на свої добрі вчинки, тільки на нескінченні заслуги Ісуса Христа і Твою незрівняну материнську любов.
Ти споглядала на святі Рани Відкупителя та Його Кров, пролиту на Хресті для нашого спасіння.
Твій Син, вмираючи, дав нам Тебе за Матір. Чи не перестанеш бути для нас Неустанною Поміччю?
Тебе, о Мати Неустанної Помочі, через болісні Муки і смерть Твого божого Сина, через невимовні терпіння Твого Серця, всіма силами душі благаю, щоб випросила мені у твого Сина ту ласку (назвати її), яку так прагну і так дуже потребую…
Ти знаєш, о Благословенна Мати, як наш Спаситель прагне уділяти нам благодатні ласки зі Свого відкуплення, і всі ці скарби є віддані у Твої руки, щоб нас ними обдаровувала.
Випроси, мені, о Найласкавіша мати, в Ісусового Серця ту ласку, про яку покірно Тебе прошу, а я з радістю завжди вихвалятиму Твоє милосердя.
Амінь

Молися за нас, о мати Неустанної Помочі, щоб ми стали достойними обітниць Господа нашого Ісуса Христа.
Амінь

Царице світу, Непорочна Діво, з душею і тілом до неба взята, нехай буде Тобі честь, хвала і подяка від усякого створіння, а нам – відпущення гріхів, ласка і милосердя через усі віки.
Амінь

Господи Ісусе Христе, ти дав нам Марію, пречисту діву, матір божу Неустанної помочі, яку вшановуємо.
Вчини так, щоб ми гаряче, випрошуючи її Материнської помочі, завжди черпали з плодів Твого Відкуплення в єдності Святого Духа і Бога отця через усі віки.
Амінь

О Мати Неустанної Помочі, дозволь мені наслідувати Твоє Боже Дитятко так, як Його представляє Твій чудотворний образ в тій хвилині, коли пригортаєш Його до серця.
Я  теж бажав(ла) би сильно триматися своїми негідними руками за Твою потужну правицю.
На цей раз не прошу тільки за себе, о Мати неустанної Помочі, а за братів і сестер моїх, які присутні, духовно і фізично, перед Твоєю чудотворною іконою, прошу за Святу Церкву і за все нещасливе людство.
Вір, Царице світу, як багато на світі є нужденних, сумних, терплячих, яким важким є наш час.
Хіба ти не є Матір’ю Неустанної Помочі? Хіба не є Всесильною благаючою?
Не бракує Тобі ні сили, а ні доброти, щоб прийти з допомогою у потребі і нещастю.
Ця доба належить Тобі. Прояви Себе нашою Матір’ю, спіши нам завжди з Своєю Неустанною Поміччю тепер і в годині нашої смерті.
Амінь

О Маріє, Мати Божа Неустанної Помочі, Ти з такою ніжністю і співчуттям дивишся на нас з цього чудотворного образу, тому й спішимо до Тебе з дитячим довір’ям у своїх проханням і потребах.
Подивися на нас ласкаво і вислухай наші благання, прийди нам з допомогою у багатьох наших потребах.
Допомагай на завжди!
Амінь

Свята Маріє, поспіши на допомогу нещасним, піднеси пригноблених, потішай тих, які плачуть, молися за людей, заступайся за духовенство, закликай вибраних до посвячення Богові.
Нехай усі, хто просить Твоєї допомоги, будуть підтримані.
Амінь

Молитва до Матері Божої Неустанної Помочі
О Мати Неустанної Помочі! Ти розподіляєш всілякі ласки, що Бог нам, потребуючим, дає; і зробив Тебе Господь такою могутньою, такою багатою, такою доброю для того, щоб Ти нам у нашій нужді допомагала. Ти Заступниця найнужденніших і найзанедбаніших, що шукають у Тебе захисту. Тож прийди мені на допомогу, коли Тебе про це благатиму. У Твої руки віддаю своє вічне спасіння, Тобі доручаю свою душу. Зарахуй мене до своїх найвірніших слуг, прийми мене під свою опіку, і цього мені достатньо. Якщо Ти мені допомагатимеш, нічого не боятимусь, ані своїх гріхів, бо Ти випросиш мені їхнє прощення, ані злих духів, бо Ти могутніша від пекла, ані навіть самого Судді Ісуса Христа, бо однієї Твоєї молитви достатньо, щоб Його ублагати. Боюся тільки, щоб я через своє недбальство не забував(ла) звертатися до Тебе, і через це не загинув(ла). О володарко моя, виблагай мені відпущення моїх гріхів, любові до Ісуса, допоможи мені витривати в доброму до кінця і завжди звертатися до Тебе, о Мати Неустанної Помочі!


О Маріє, Царице неба, а наша милостива Мати, Ти з трону вічної Слави дивишся на Своїх дітей, бачиш їхні потреби. Сумніви та небезпеки, чуєш молитви і спішиш їм на допомогу.
Сподобалося Богові і Тобі в особливий спосіб виявляти благодатні ласки тим, хто в різних потребах, духовних і матеріальних, з довір’ям та вірою прибігає під Твою Материнську опіку перед Твоїм  чудотворним образом Матері Божої Неустанної Помочі.
Улюблена Мати, стоїмо перед Тобою. Зверни до нас Своє ласкаве обличчя, прояви Свою любов, допоможи нам, Твоїм дітям, подаруй Своє Серце, бо можеш творити добро маленьким і слабим, нужденним і грішним.
Нехай через Тебе, о Маріє, буде у нас прославлене Боже милосердя і Його ласка.
Захорони нас перед Його справедливим гнівом, випроси у Сина Свого пробачення всіляких провин, подай нам ласку, про яку Тебе просимо…
Дай нам побожне життя, а колись у годині смерті зійшли Свого ангела, щоб нас запровадив до неба, де разом з Тобою, о Мати Неустанної Помочі, прагнемо славити вічно Бога в Трійці єдиній.
Амінь

О Мати Неустанної Помочі, Найщасливіша Мати Божого Дитятка, приходимо до тебе з важкими турботами на серці, але з довірою у Твою Неустанну Поміч.
Благаємо Тебе, через любов Твого Божого Сина, муки і страждання, які для Нього перенесла: будь і для наших дітей (нашої дитини) доброю і чуйною Матір`ю.
Візьми їх під Свою охорону і опіку, а найбільше в небезпечних для їхнього життя хвилинах.
Отець Небесний довірив нам цих дітей як найбільше добро, бо вони є відкуплені найдорожчою Кров`ю божого Сина.
Перед нами – обов`язок доброго виховання дітей так, аби вони унаслідували Царство Небесне.
Буде біда, якщо хтось з них, з нашої вини загине навіки, тоді відповімо за це на Страшному Суді.
Ми дуже немічні, і без Твоєї допомоги і посередництва нічого не зробимо.
Допомагай нам надалі і благай Свого Сина, щоб уділив нам потрібної сили і ласки.
Навчи нас, як повинні чинити.
Постараємося все виконати, щоб тільки дітей своїх виховати, аби запровадити їх до Бога і до Тебе, бо небезпеки світу – дуже великі, а ми не скрізь можемо бути присутніми.
Якщо Ти, Мати Божа, їх не охорониш, то всі наші старання будуть марними.
Захисти наших дітей, о Мати Найкраща, Маріє, бо вони належать Тобі.
Нехай надалі залишаться Твоїми, аби жодне з них не загинуло, жодне з них нещасливим не стало!
Вчини це, Мати Неустанної Помочі.
Амінь.

Під час святої місії
О Мати Неустанної Помочі, що з такою увагою споглядаєш на Своїх дітей. У тому спогляданні – велика тривога про спасіння і життя в освячу вальній ласці.
З дитячим довір’ям приходимо сьогодні до Тебе і благаємо Твоєї материнської підтримки.
У нашій парафії проходить свята місія – великий час покаяння і навернення. Багато людей живе у гріхах і закаменілості душі. Багато погорджує Словом Божим і не користає зі Святих Тайн. Інші ідуть дорогами зла, які ведуть на загибель.
Змилуйся над грішними, Мати Божа, і випроси для них ласки щирого навернення. Нехай під час святої місії навернуться до первинної сердечності у вірі. Заверни їх з дороги зла та гріха. Нехай не закривають сердець на заклик милосердного Бога.
Ті. Що забули про своє покликання, нехай повернуться на дорогу правди. Ті, для яких Муки і смерть Сина Божого є нічим. Нехай відкриють у них любов до Бога. Ті, які йдуть дорогами зла, нехай навернуться.
Подивися, Маріє, на нашу парафію, яка хоче бути частинкою Церкви. Допомагай священикам, щоб ревно виконували свої обов’язки. Вчини так, щоб кожна родина перетворювалась у «маленьку домашню Церкву».
Вислухай наші благання, о найласкавіша Мати. Дай ласки витривання у доброму наверненим, щоб колись могли тішитися огляданням твого Сина.
Зроби так, о ласкава Мати, щоб ми вміли жити як вибрані Божі діти, щоб з Твоєю допомогою неустанно Тебе прославляли на землі, а після смерті – на небі.
Амінь


Молитва на випрошення ласки покаяння
Найсвятіша Діво Маріє, Мати Божа, Прибіжище всіх бідних грішників. Через неустанне Боже милосердя і нескінченні заслуги Ісуса Христа та всього Небесного Двору, краще прийняти з Насвятішого Серця Ісуса терпіння, котрі переносив Він у житті, що привели Його до мук і кривавого поту в Оливному городі. Краще їх закарбувати в серцях наших і всіх людей. Для цих терпінь хочемо страждати і зректися всіх гріхів, відпокутуючи їх. Жертвуємо Кров Ісуса Христа на випрошення ласки покаяння, про яку Тебе просимо, о Найсвятіша Діво Маріє!
Амінь

Молитва за вмираючу людину
О Маріє, Мати Божа! Згадай, як Церква, неустанно звертаючись до Тебе, просить, щоб Ти молилася за нас, грішних, тепер і в годині нашої смерті. Саме в тій останній і найбільшій потребі знаходиться душа цього вмираючого (ої) Молися за нього (неї) тепер, коли смерть поруч, бо від Тебе залежить його (її) щаслива вічність.
О Мати Страждальна, Ти невідступно стояла під Хрестом Свого Сина, Який вмирав на ньому. Прошу Тебе, не відступай від цієї вмираючої в муках душі.
Випроси, о Маріє, у Бога для неї ласки щасливої смерті.
Амінь

О Мати моя й надіє! Милосердна Мати, молися за нас!
О Мати моя, охорони мене перед смертельним гріхом.
Вчини так, щоб я жив (ла) з Богом, у Ньому і для Нього. Молися за нас, аби ми були достойні обітниць Христових.
Солодке Серце Марії, будь моїм спасінням!
Мати сиріт, молися за нас! Мати Неустанної Помочі, молися за нас!

За душі в Чистилищі
Найсвятіша Діво Неустанної Помочі, Мати Милосердна, зглянься на бідні душі, яких Божа справедливість у чистилищному полум'ї затримує. Дорогими є вони Твоєму Божому Синові, але не завжди Його любили і нині очищаються, з бажанням оглядати і знаходитися поруч Нього.
Та не в силі перервати своїх кайданів, а вогонь лютий їх пожирає, то ж нехай зворушиться Твоє Серце, Милосердна Мати, - поспіши з утіхою душам, які Тебе завжди любили і нині шлють свої зітхання до Тебе.
Вони є Твоїми дітьми, будь для них допомогою, навідуй їх, ослаби їхні муки, скороти їхні терпіння і не зволікай з їх спасінням.
Амінь

За опущені душі в Чистилищі
О Маріє, пронизує мене жаль до тих душ, які приречені на покуту в Чистилищі, а нікого не мають на землі, хто б про них пам'ятав.
Зверни, о найкраща Мати,
Твій милосердний погляд на ці
опущені душі, пробуди серце християн до молитви за них і віднайди у Своєму материнському серці ласку, аби прийти їм з невідкладною допомогою.
О Мати Неустанної Помочі, змилосердися над опущеними душами в Чистилищі!
О милосердний Ісусе, дай їм вічний відпочинок!
Амінь

За дітей
О Мати Неустанної Помочі, найщасливіша Мати Божого Дитятка, приходжу до Тебе з важкими турботами на серці, але з довірою у Твою Неустанну Поміч. Благаю Тебе, через любов Твого Божого Сина, муки і страждання, які для Нього перенесла:
будь і для моїх дітей (моєї дитини) доброю і чуйною Матір'ю. Візьми їх під Свою охорону і опіку, а найбільше в небезпечних для їхнього життя хвилинах. Отець Небесний довірив мені цих дітей як найбільше добро, бо вони є відкуплені найдорожчою Кров'ю Божого Сина. Переді мною - обов'язок доброго виховання дітей так, аби вони унаслідували Царство Небесне. Буде біда, якщо хтось з них, з моєї вини, загине навіки, тоді відповім за це на Страшному Суді. Я дуже немічний (а), і без Божої ласки, без Твоєї помочі і посередництва нічого не зроблю. Допомагай мені надалі і благай Свого Сина, щоб уділив мені потрібної сили і ласки. Навчи мене, як повинен (на) чинити. Постараюся все виконати, щоб тільки дітей своїх добре виховати, аби запровадити їх до Бога і до Тебе, бо небезпеки світу - дуже великі, а я не скрізь можу бути присутнім (ньою).
Якщо Ти, Мати Божа, їх не охорониш, то всі мої старання будуть марними. Захисти моїх дітей, о Мати Найкраща, Маріє, бо вони належать Тобі. Нехай надалі залишаться Твоїми, аби жодне з них не загинуло, жодне з них нещасливим не стало! Вчини це, Мати Неустанної Помочі.
Амінь

Молитва св. Альфонса Ліґуорі до Матері Божої Неустанної Помочі
Пресвята, Непорочна Діво, моя мати Маріє й Мати мого Господа, Царице світу, Заступнице, Надіє та Прибіжище грішників, оце припадаю до Тебе я, найокаянніший з усіх. Клонюся покірно перед Тобою, всехвальна моя Царице, складаю Тобі сердечну подяку за всі ласки, котрі Ти мені уділила, а найбільше за це, що визволила мене з пекельних мук, на які не раз собі заслужив. Люблю Тебе, Царице, найдос-тойніша любові, ради цієї любові обіцяю Тобі, завжди служити та вчинити все, що зможу, щоб і другі Тобі служили. Ти -все моє уповання, усе спасіння моє по Бозі, о Мати милосердя, тому прийми мене, Свого слугу, під Твій покров. А що Ти все можеш у Бога, звільни мене від усяких спокус, або хоч випроси мені ласки поборювати їх аж до смерті. Від Тебе прошу правдивої любові Ісуса Христа, від Тебе надіюсь ласки доброї смерті. Мати моя, ради любові, що маєш для Бога, прошу Тебе, помагай мені завжди, а особливо в останніх хвилинах мого життя. Не опускай мене, аж доки не побачиш мене спасенного, щоб у небі благословити Тебе й величати всю вічність.
Амінь

Акт особистого віддання себе під опіку Матері Божої
Мати Божа, Непорочна Маріє! Це я (ім'я) посвячую Тобі тіло і душу мою, всі молитви і терпіння, все, чим є і що посідаю. З бажанням у серці віддаюся Тобі в неволю любові. Залишаю Тобі право розпоряджатися мною для спасіння людей і допомоги Церкві, якої Ти є Матір'ю. З цього часу прагну все робити з Тобою, через Тебе і для Тебе. Переконаний (на), що власними силами нічого не зможу зробити, а Ти можеш усе, що є волею Твого Сина, бо
завжди перемагаєш. Вчини так, Царице Неба, опоро вірних, аби моя родина, парафія і вся Україна були правдивим Царством Твого Сина.
Амінь

Немає коментарів:

Дописати коментар

Парафія Божого Тіла і Крові