Информация о событии Название события Живий Вертеп у Паулінів в Броварах Описание события 16 січня

пʼятниця, 28 жовтня 2011 р.

29 - 30 жовтня 2011 року - Ювілейне, Х Паломництво Круціяти Визволення Людини в м. Новоград-Волинський


З вдячністю Богові, радістю і надією запрошуємо Вас на Х Всеукраїнське Паломництво Круціяти Визволення Людини (КВЛ), яке проходить в Україні щороку.

Дорогий Брате! Дорога Сестро!

Ювілейне, Х Паломництво Круціяти Визволення Людини відбудеться в м. Новоград-Волинський Житомирської області в парафії Воздвиження Хреста Господнього 29 - 30 жовтня 2011 року.  Початок в суботу о 10.00 і закінчення в неділю Святою Месою о 7.00.

Адреса парафії: Новоград-Волинський, Житомирська обл. вул. 50-річчя Жовтня, 6. (мікрорайон Смолка).

Просимо заявити про свою участь до 24 жовтня за тел. 097 648 50 55 (Анна і Едуард).

Паломництво КВЛ – це молитовна зустріч усіх членів та кандидатів КВЛ, а також усіх тих, хто хоче допомогти зневоленим людям.

У Паломництві може взяти участь кожен бажаючий!

До участі в ньому запрошуємо особливо тих, хто боляче переживає проблему залежності своїх близьких; також запрошуємо людей залежних.

Подумайте, кого б зі свого оточення Ви хотіли б запросити на це Паломництво?

На закінчення Паломництва (після св. Меси) відбудеться зустріч Дияконії Визволення. Може і Тебе Господь Бог хоче бачити в її рядах?

Усім членам і кандидатам КВЛ перед виїздом пропонуємо у своїх спільнотах опрацювати фрагмент енцикліки бл. Йоана Павла ІІ Evangelium Vitae № 25-28.


Парафія Воздвиження Хреста Господнього

„Разом з блаженним Йоаном Павлом ІІ будуємо

цивілізацію любові”

Субота 29 X

1000 Прийом та реєстрація учасників паломництва

1030 Привітання, молитва на початок паломництва

1100 Вступне слово єпископа

1110 Слово про Круціяту Визволення Людини

1120 Конференція  о. Олег Сартаков

1200 Ангел Господній

1210 Презентація різних форм діяльності в межах цивілізації любові

1330 Обід

1500 Коронка до Божого Милосердя і хресна дорога зі свідченнями в костелi Матері Божої Милосердної в Суслах (нагода посповідатися)

1800 Повернення автобусом до костелу Воздвиження Хреста Господнього

1830 Приготування до Літургії

1900 ЄВХАРИСТІЯ (можливість скласти декларацію КВЛ)

2030 Вечеря

2115 Фільм про покровителя КВЛ, св. Максиміліяна Кольбе (70-та річ. мученицької смерті)

2200 Конференція „Методи і горизонти діяльності КВЛ”;

2300-700 Нічна адорація Пресвятих Дарів (сповідь, заступницька молитва, нічліг).

Для бажаючих:

– відкритий мітинг (відкрите засідання) AA; Al-Anon

– зустріч для молоді.

Неділя 30 X

700 ЄВХАРИСТІЯ з благословенням на закінчення Паломництва

Після Св. Меси – зустріч Дияконії Визволення
Що таке Круціята Визволення Людини?

Круціята Визволення Людини - це програма дій, метою якої є подолання всього, що загрожує гідності особи та принижує здорові суспільні звичаї. Тому Круціята Визволення Людини пропагує стиль життя, що спирається на правду, любов і свободу. До участі в Круціяті ми запрошуємо кожну людину доброї волі.

Круціята Визволення Людини - це служіння заради визволення від залежностей, поширених в суспільстві, алкоголізму, та усякої омани і страху, особливо які нищать людську гідність і не дозволяють людині самореалізуватися згідно зі своїм покликанням.Чому „Круціята”?

КВЛ реалізує свою мету через створення "рятівної колони" людей доброї волі, котрі мають розпочати боротьбу за цю "святу землю", якою є кожна людина, відкуплена Христом. Слово "круціята" (хрестовий похід) вказує на Хрест як на ефективний знак остаточної перемоги над усяким злом. Хрест, як символ добровільної жертви, здійсненої з любові - це єдина дорога до ефективного визволення інших. Щоб увійти в таємницю хреста, треба подолати страх - тому завдання Круціяти полягає на визволенні людей від страху.Як виникла КВЛ?

КВЛ було засновано о. Франциском Бляхніцким і Рухом Світло-Життя у відповідь на заклик Святішого Отця Йоана Павла ІІ, який був звернений до поляків на початку його понтифікату: Прошу, щоб ви протиставилися усьому, що принижує людську гідність, принижує звичаї здорового суспільства, що часом може аж загрожувати його існуванню і спільному добру, що може зменшувати внесок людини до спільної скарбниці людства, християнських народів, Христової Церкви.

Круціята була урочисто оголошена у присут-ності Святішого Отця, Йому віддана та Ним поблагословлена під час Його І Паломництва до Польщі 8 червня 1979 року в Новому Тарґу.Яке значення мають символи КВЛ?

Місію Круціяти виражає її герб.Закликом Круціяти є слова "Не бійтеся!", які часто говорив Христос, і які повторюються папою Йоаном Павлом ІІ. Вони пригадують членам Круціяти, що головне їхнє завдання - це визволення людей від страху, який робить людину невільником. Хрест - це знак круціяти - хрестового походу, і разом з тим знак найглибшої таємниці вільності. Літера "М" символізує Марію, що стоїть під Хрестом - приклад нашого віддання Христу і з'єднання з Ним. Мала літера "м" з іншого боку Хреста - це "ми", що стаємо на заклик папи, щоб разом з Ним поєднатися з Марією (Тotus Тuus – увесь Твій) у відданні себе Христу. Тому Круціята Визволення Людини також називається Ділом Непорочної Матері Церкви.

Хто є покровителем КВЛ?

Головною покровителькою Круціяти є Непорочна Діва, Мати Церкви. Усі члени Круціяти вбачають у Непорочній приклад цілком вільної людини, бо вона через безкорисливу любов повністю віддана Христу і ділу спасіння людей. З'єднання з Марією в цій поставі становить найглибшу таємницю життєздатності й плідності Круціяти.

Другим покровителем Круціяти є свя-тий Станіслав (1030-1079), єпископ і мученик, покровитель морального ладу в Польщі. Він був ревним пастирем, котрий турбувався про добро вірних. Він загинув мученицькою смертю вбитий за наказом короля Болеслава Смілого, якого звинувачував у зловживані владою. Святий Станіслав для членів Круціяти є взірцем відваги у свідченні найвищих цінностей.

КВЛ визнає також своїм покровителем святого Максиміл’яна Кольбе (1894-1941). Він був членом Францисканського ордену і поши-рював культ Непорочної. У 1941 р. добровільно віддав своє життя за одного зі співв’язнів у концентраційному таборі в Осьвєнцімі. Святий Максиміл’ян навчає нас віддавати себе Непорочній і є чудовим прикладом віддання життя за братів.Які методи дії КВЛ?

Оскільки визволення можливе лише в Ісусі Христі та здійснюється міццю Його Євангелії, то основною дорогою Круціяти, є:


євангелізація, тобто проголошення з вірою і міццю Ісуса Христа, Котрий визволяє людину,
індивідуальна молитва та молитва спільноти,
піст - повна абстиненція (стриманість) від алкоголю

Такий шлях вказав Христос апостолам, коли вони досвідчили неміч у боротьбі зі злом (цей рід духів виганяється постом і молитвою - Мт 17,21). Молитва часто є єдиним засобом допомоги, коли з людської точки зору нічого зробити не можна. Вона також змінює "діячів" на покірних свідків Божого діяння, а зневолених приводить до джерела життя. Молитва й піст становлять серце програми дій Круціяти Визволення Людини.Яке значення в КВЛ має абстиненція?

Абстиненція від алкоголю в Круціяті - це особистий дар, здійснений добровільно, з мотивів любові й відповідальності за добро іншої людини. Для членів Круціяти абстиненція - це:


дія особистої вільності,
відшкодування за гріхи пияцтва,
прояв любові до залежних людей, для котрих повна абстиненція є єдиною умовою, щоб перебувати у тверезості,
ефективний засіб зміни звичаїв,
спосіб праці над собою та формування характеру,
важливий профілактичний та вихов-ний засіб,
знак любові до Вітчизни.Круціята Визволення Людини розуміє абстиненцію як цілковите і добровільне відречення від алкоголю як напою в будь-якому вигляді та в будь-якій кількості. Це визначення не стосується вживання алкоголю в інших випадках, наприклад,  ліків (якщо алкоголь є складовою частиною справжніх ліків)  або в літургійних цілях. Також споживання алкоголю в стравах (у тортах) або в цукерках, як правило не підлягає поняттю абстиненції (стриманості).

З такого визначення абстиненції випливає те, що мова не йде про боротьбу з алкоголем як таким, але про подолання звичаю вживати алкоголь. Абстиненція - це засіб для досягнення мети, якою є повернення тверезості у суспільстві та вихо-вання дітей і молоді у здорових звичаях.


Через абстиненцію багатьох

- до тверезості всіх!

Лише життя значної частини суспільства, вільної від страху, самообману, поганих звичок, може принести ефективні плоди переміни стилю життя всього народу і християнського почуття відповідальності за життя родини і за суспільну діяльність.Як стати членом КВЛ?

Рішення абстиненції вже рівнозначне рішенню вступити до КВЛ. Воно письмово декларується і вписується до спеціальної "Книги Діл Визволення", що існує при кожному осередку. Є дві форми складання зобов'язань абстинентських:1.      На один рік, через що хтось стає кандидатом до КВЛ;

2.      На період належності до КВЛ (на постійно), через що стає членом Круціяти.Членську декларцію можуть складати особи повнолітні.

Декларація містить також постанову не частувати й не давати грошей на алкоголь. Складання декларації має характер зобов'язання перед спільнотою - рухом Круціяти Визволення Людини - і кожен зберігає вільність відходу від нього у момент виходу з лав членів Круціяти.


Які є форми діяльності КВЛ?

Основною формою діяльності КВЛ є свідчення стилю життя її членів.

Інші форми діяльності членів КВЛ:
молитовні та формаційні зустрічі членів КВЛ,
організація паломництв у намірах важких суспільних проблем,
організація релігійних та товариських урочистостей без алкоголю (н.п. весілля, Новий рік),
праця у громадських комісіях по вирішенню алкогольних проблем,
допомога залежненим особам,
реколекції для залежнених,
профілактична робота серед дітей та молоді,
парафіяльні реколекції визволення,
молодіжні безалкогольні клуби,
створення навчально - профілактичних осередків,
дияконія життя - виховання до чистоти й любові та охорони життя та інші види суспільної діяльності.
Модератор КВЛ в Україні

 о. Ярослав Ґонсьорек

вул. Соборна 33

с. Гвардійське

Хмельницька обл. 31352

Тел. 0382 624182

e-mail: jargasiorek@wp.pl

Немає коментарів:

Дописати коментар

Парафія Божого Тіла і Крові