Информация о событии Название события Живий Вертеп у Паулінів в Броварах Описание события 16 січня

пʼятниця, 10 лютого 2012 р.

І Всеукраїнський Євхаристичний Конгрес - «Ісус Христос учора, сьогодні й навіки той самий»


Готуємося до проведення І Всеукраїнського Євхаристійного Конгресу Римо-Католицької Церкви в Україні, який відбуватиметься від 26 травня до 3 червня 2012 року.

«Євхаристійний Конгрес є подією релігійного характеру; він є особливим виявом євхаристійного культу, зібранням Божого народу навколо Ісуса Христа, винятковою нагодою до гарячої молитви, до вшанування і роздумування над величчю отриманого Дару. Йдеться також і про укріплення та оживлення уз Божого народу з Ісусом Христом, спільне поклоніння Ісусові Христу, який живе у Церкві, та про відповідь на сучасні євангелізаційні виклики», – пригадують єпископи.

Тема Конгресу «Ісус Христос учора, сьогодні й навіки той самий» є словами з послання святого Павла до Євреїв. Безпосереднє духовне приготування триватиме сім місяців, починаючи з вересня цього року, роздумами над стосунком Пресвятої Євхаристії та інших Святих Тайн. Цій тематиці будуть присвячені спеціальні проповіді і катехизи. Ієрархи також закликають вірних до частої адорації, читання Божого слова та молитви в намірі успішного та плідного проведення І-го Євхаристійного Конгресу.

Відкриття Конгресу відбудеться 26 травня 2012 року в Києві, а завершення – 3 червня у Львові, як сказано у повідомленні, під особистим головуванням Папи Бенедикта XVI. Протягом цього часу його почергово святкуватимуть інші дієцезії та парафії.


+ Мечислав Мокшицький,
архієпископ митрополит Львівський,
Голова Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України,
Львів, 26 липня 2011 р.

І Всеукраїнський Євхаристичний Конгрес, оголошений у пастирському посланні Конференції Латинських Єпископів України, який має відбутися з 26 травня по 3 червня 2012 року, буде винятковою можливістю поглибити євхаристичну свідомість живого та спасаючого Христа, а також часом подяки за релігійне життя наших парафіaльних спільнот, яке відроджується. Організацією та проведенням запланованої спасенної події займається створений з цією метою Всеукраїнський Комітет Конгресу.

Для найбільш плідного переживання євхаристичної присутності Господа під час конгресових подій єпископи України встановили час у 7 місяців пасторальної підготовки духовних, богопосвячених осіб та вірних, коли Церква в Україні в молитовній рефлексії розважатиме Євхаристію в сакраментальній перспективі економії спасіння.

Таким чином протягом часу, що передує Конгресу, рекомендую:
- у кожній римсько-католицькій парафії України два рази в місяць (в І та ІІІ неділю), починаючи від вересня цього року, з перервою в грудні та січні до травня 2012 року душпастирям ревно використовувати тематичні літургійно-пасторальні пропозиції, приготовлені попередньо Всеукраїнським Комітетом Конгресу;
- в кожну з передконгресових неділь священикам організувати в парафії довшу адорацію Пресвятих Дарів, беручи до уваги локальні умови та чисельність спільноти вірних (цілий день, кілька годин після ранішньої Служби Божої, кілька годин перед вечірньою Службою Божою); там, де відправляється Служба Божа після обіду чи ввечері, перед нею має бути богослужіння недільної Вечірні;
- катехитам провести по одній катехизі в місяць на тему Євхаристії у всіх групах дітей і молоді;
- духовним та богопосвяченим особам при організації своїх днів зосередження чи формаційних зустрічей взяти до уваги Таїнство Євхаристії як в площині доктринальній, так і богослужебній.

До реалізації цих настанов зобов’язую деканів, настоятелів та адміністраторів парафій Католицької Церкви латинського обряду в Україні. Всіх вірних закликаю до молитви та складання духовних пожертв в намірі Конгресу, щоб чисельною та активною участю в планованих пасторальних заходах разом із своїми пастирями добре приготувалися до конгресового свята Євхаристії.

Всім тим, котрі, очікуючи переживання Євхаристійного Конгресу, з’єднують свої серця зі спасаючим Господом та йдуть за Ним євангельською дорогою, уділяю пастирського благословіння.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Парафія Божого Тіла і Крові